Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
      Adauga mobilul
tau aici!
Fa-ti cont acum
HomeNoutatiTelefoane mobileForumJocuriAplicatii
Cautare
cautare avansata
Pagina: 1  

telExpert

Newbie
23 mesaje

BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 4 oct 2008 17:59 de telExpert

Fratilor, stie careva cum se deblocheaza un BB din asta? Am intrebat un tip care m-a mai ajutat (se ocupa cu chestii din astea) si mi-a zis ca imi trebuie un Turbo SIM. Cica un fel de chip prins pe o foita pe forma SIM_ului - se lipeste pe SIM si se introduce impreuna cu SIM-ul in telefon.
Mi-a sunat prea SF - nu pot sa cred ca nu exista o modalitate mai facila de a rezolva problema.
Pls help - chiar trebuie sa il rezolv, e adus de afara si nu am ce face cu el aici...
Respect!
sus
x5

Newbie
14 mesaje

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 5 oct 2008 15:26 de x5

mai bine nu-l debloca pentru ca e paleta de ping pong, ia-ti si tu un telefon calumea, pe ala nici nu poti sa te uiti la un film calumea si n-are 3g
sus
BabaNovac

Newbie
5 mesaje

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 5 oct 2008 17:15 de BabaNovac

telExpert, ai dreptate dar nu sti pe nimeni la noi sa faca asta, e mai complicat.
sus
Guest

Guest

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 21 nov 2008 22:09 de Guest

eu am auzit despre turbo sim ca ar consuma mai mult baterie ca trebuie alimentat si el. nu stiu daca mai mult cu 5 la suta sau cu 20 la suta si nici macar nu stiu cat e de adevarat. poate confirma cine stie mai bine.
sus
Guest

Guest

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 16 dec 2008 12:07 de Guest

eu am auzit despre turbo sim ca ar consuma mai mult baterie ca trebuie alimentat si el. nu stiu daca mai mult cu 5 la suta sau cu 20 la suta si nici macar nu stiu cat e de adevarat. poate confirma cine stie mai bine.


Folosid Turbo SIM nu inseamna ca telefonul este deblocat, ci doar foloseste alta metoda de a citi sim-ul. Se intampla destul de des sa pierzi semnalul, sa se inchida telefonul etc. De obicei o folosesc 'meseriasii' de la serviceurile GSM cand nu stiu sa deblocheze telefonul si vor totusi sa-ti ia banii.
sus
Guest

Guest

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 11 ian 2009 13:56 de Guest

deblochez blackberry prin cablu id mes mihaigsa2
sus
Guest

Guest

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 11 ian 2009 13:58 de Guest

decodare blackberry unlock blackberry cod debloacare blackberry prin cablu id meu mihaigsa2
pret 80lei 0723790769 0751325575
sus
maruxan

Newbie
2 mesaje

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 9 mar 2009 21:04 de maruxan

decodare blackberry unlock blackberry cod debloacare blackberry prin cablu id meu mihaigsa2
pret 80lei 0723790769 0751325575


Salut Mihai. Eu mi-am cumparat anul trecut di IT un BB8300 dintr-un magazin .Folosesc SIM de abonament de Orange dar nu pot sa-mi fac cont de mail pa bb.orange pt ca :este inregistrat in alta retea:
In tara nu l-am decodat, nu a fost nevoie, dar nu-l pot inregistra. Am facut mail la TIM dar vad ca degeaba.Ce se poate face?

murariu_ml@yahoo.com
id mess: murariu_ml

multam!
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 10 mar 2009 09:38 de xtreme



Salut Mihai. Eu mi-am cumparat anul trecut di IT un BB8300 dintr-un magazin .Folosesc SIM de abonament de Orange dar nu pot sa-mi fac cont de mail pa bb.orange pt ca :este inregistrat in alta retea:
In tara nu l-am decodat, nu a fost nevoie, dar nu-l pot inregistra. Am facut mail la TIM dar vad ca degeaba.Ce se poate face?

murariu_ml@yahoo.com
id mess: murariu_ml

multam!

Daca iti merge cu SIM de Orange, nu cred ca mai are nevoie de nicio decodare sau deblocare. Ti-ai activat optiunea de BB de la Orange, pe numarul tau? Fara o asemenea optiune nu-i merg functiile de email sau transferul de date.
sus
maruxan

Newbie
2 mesaje

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 11 mar 2009 19:56 de maruxan


Daca iti merge cu SIM de Orange, nu cred ca mai are nevoie de nicio decodare sau deblocare. Ti-ai activat optiunea de BB de la Orange, pe numarul tau? Fara o asemenea optiune nu-i merg functiile de email sau transferul de date.


salutare,
pai nu pot sa-mi fac cont de mail pe Orange pt ca,la inscrierea aparatului imi apare urmatorul mesaj:
This BlackBerry is registered with a different service provider. Please re-register this BlackBerry and verify the URL matches the one provided by your service provider.:
cam asta e. am trimis un mail la TIM dar nici vorba de raspuns. ce este de facut.am dat ceva banuti pe el.
am luat teapa?
multam si noroc!
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 11 mar 2009 23:10 de xtreme



salutare,
pai nu pot sa-mi fac cont de mail pe Orange pt ca,la inscrierea aparatului imi apare urmatorul mesaj:
This BlackBerry is registered with a different service provider. Please re-register this BlackBerry and verify the URL matches the one provided by your service provider.:
cam asta e. am trimis un mail la TIM dar nici vorba de raspuns. ce este de facut.am dat ceva banuti pe el.
am luat teapa?
multam si noroc!

Tot nu am inteles, ti-ai activat optiunea de BlackBerry de la Orange?
sus
Guest

Guest

Re: BB Curve 8310 - deblocare


scris pe 19 mai 2009 14:22 de Guest

eu am turbo sim bagat pe telefonu meu si merge perfect ..... singura problema care este minora trebuie sa rupi cartela in dreptul cipului ... va informez cu mai multe detali cu cea mai mare placere gratuit ..pt k este criza la id miu_mirel2000 ...
sus
Pagina: 1  



    Forum telefoane mobile

Afla secretele fiecarui mobil si gaseste raspuns la problemele si intrebarile tale pe forum!

Cont iTunes
scris de Mihai144268 pe 13-03 ora 02:57

Va recomand asa ceva
scris de CostinSilviu1990 pe 22-02 ora 18:32

Digi intra peste un abonat orange
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:26

digi mobil blocat
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:17

nu merge hard reset
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:56

Service Profesional
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:55

cum sti daca e fake sau nu
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:53

Jtag
scris de CostinSilviu1990 pe 29-12 ora 00:00

lycamobile
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 23:42

DEBLOCARE CARD Micro SD
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 16:00

intra in forum



Catalog telefoane mobile: Nokia / Samsung / Sony / LG / Motorola / Sagem / Apple iPhone / HTC / Blackberry / Palm

HOT stuff: Coduri secrete telefoane / Portabilitate - cum pastrezi numarul / Super oferte / Telefoane mobile noi

copyright ©2008-2017 eMobil.ro by HTD Publishing
home | despre eMobil.ro | termeni si conditii de utilizare | contact