Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
      Adauga mobilul
tau aici!
Fa-ti cont acum
HomeNoutatiTelefoane mobileForumJocuriAplicatii
Cautare
cautare avansata
Pagina: 1 2 3 inainte  

Guest

Guest

problema soft nokia 6500 slide


scris pe 19 dec 2008 16:55 de Guest

salut.
am un nokia 6500 slide si cumva am reusit sa ii stric softul... adica telefonul se deschide dar imaginea apare alba exact dupa ce se vede "desktopul" normal.

mai pot face ceva sau il duc la un service?

multumesc.
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 19 dec 2008 17:37 de Guest

salut.
am un nokia 6500 slide si cumva am reusit sa ii stric softul... adica telefonul se deschide dar imaginea apare alba exact dupa ce se vede "desktopul" normal.

mai pot face ceva sau il duc la un service?

multumesc.



dul la service!!!
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 20 dec 2008 11:48 de xtreme

Inainte sa-l duci la service, poti incerca un upgrade de software cu Nokia Software Update. Instaleaza Nokia Software Update, vezi daca iti detecteaza telefonul si fa-i resoftarea, poate se rezolva.

La resoftare o sa pierzi toate datele din telefon, daca PC Suite iti detecteaza telefonul, fa-i un backup inainte.
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 28 ian 2009 01:10 de Guest

Inainte sa-l duci la service, poti incerca un upgrade de software cu Nokia Software Update. Instaleaza Nokia Software Update, vezi daca iti detecteaza telefonul si fa-i resoftarea, poate se rezolva.

La resoftare o sa pierzi toate datele din telefon, daca PC Suite iti detecteaza telefonul, fa-i un backup inainte.


stie cineva daca am facut update la soft si nu mi-am facut back-up la agenda :| exista posibilitatea de un .."undelete" ? sau kind of ?
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 28 ian 2009 08:32 de xtreme

stie cineva daca am facut update la soft si nu mi-am facut back-up la agenda :| exista posibilitatea de un .."undelete" ? sau kind of ?

Dupa upgrade de soft, nu mai poti recupera nimic.
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 6 feb 2009 01:19 de Guest

lafel si eu aceiasi problema
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 6 feb 2009 01:41 de Guest

are un senzor in stanga la card de memorie auriu apasa cu ceva pe el pana se unesc lamelele lel sa fie inchis si sa aiba card de memorie in el tel inchis sa dai raspuns pentru primu mesaj e
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 6 feb 2009 01:43 de Guest

salut.
am un nokia 6500 slide si cumva am reusit sa ii stric softul... adica telefonul se deschide dar imaginea apare alba exact dupa ce se vede "desktopul" normal.

mai pot face ceva sau il duc la un service?

multumesc.
apasa lamelele vezi mai jos am sris eu
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 6 feb 2009 01:44 de Guest

apasa lamelele vezi mai jos am sris eu
adica sus
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 2 mar 2009 22:51 de Guest

eu am umpic alta problema....Am facut un soft updater la nokia cu ceva proigram Nokia Software Updater si mio facut ceva update la card .......si cand so terminat mio pus parola pe card...nu aveti vreo idee care ar fi aia sau cum o pot afla sau ce tre sa fac?
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 12 mar 2009 15:42 de Guest

am si eu o problema la un 6500 slide. am scos bateria si cand am bagat'o la loc s'a stricat softu ! adica se deschidea , dar pe ecran in loc de wallpaper imi aparea o iconitza de la un folder taiata in doua(adica un fel de data corupta) si nu mergea nici un buton, era blocat tot. am rescris softul , am mers cateva ore si porma cand l'am inchis si l'am deschis aparea imaginea cu NOKIA si porma clipeste ecranu ! adica se lumineaza si se stinge si nu poti sa'i faci nimic, nici sa'l inchizi macar(trebuie scoasa bateria) ! am scris iar softul, a mers un pic si porma iar a a inceput sa faca treaba cu ecranu !! stie cineva ce ar putea avea si cum as putea rezolva problema ? multumesc anticipat !!
sus
razw

Newbie
1 mesaje

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 9 aug 2009 13:00 de razw

am si eu o problema la un 6500 slide. am scos bateria si cand am bagat'o la loc s'a stricat softu ! adica se deschidea , dar pe ecran in loc de wallpaper imi aparea o iconitza de la un folder taiata in doua(adica un fel de data corupta) si nu mergea nici un buton, era blocat tot. am rescris softul , am mers cateva ore si porma cand l'am inchis si l'am deschis aparea imaginea cu NOKIA si porma clipeste ecranu ! adica se lumineaza si se stinge si nu poti sa'i faci nimic, nici sa'l inchizi macar(trebuie scoasa bateria) ! am scris iar softul, a mers un pic si porma iar a a inceput sa faca treaba cu ecranu !! stie cineva ce ar putea avea si cum as putea rezolva problema ? multumesc anticipat !!




si eu am aceeasi problema..ce e de facut in cazu asta? tu cum ai rezolvat ? ms
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 4 sep 2009 19:51 de Guest


Daca mai ai garantie du-l de unde l-ai luat..si daca ei nu pot face nimic..o sa iti dau unul nou

Daca mai ai garantie du-l de unde l-ai luat..si daca ei nu pot face nimic..o sa iti dea unul nou
sus
Guest

Guest

problema soft nokia 6500 slide


scris pe 28 oct 2009 21:21 de Guest

salut.. . . am gasit telefonul inchis s nu pot sa il mai deschid nu pot sa umblu deloc pe el ..s cand se deschide imi apare sigla de la NOKI s apoi se stinge. s nuj ce sa fac

smile.jpg (19.90 KB)
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 31 oct 2009 18:10 de Guest

am ji eu o problema cu un nokia 6500.se inchide de nebun/sta deschis si dupa seduce.ce poata fi?
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 5 nov 2009 22:36 de Guest

ei l-am resoftat acasa cu nokia software updater si nu mai am probleme. telefonu meu avea versiunea 6.6 si o gasit pe net 10.3
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 13 dec 2009 16:50 de Guest

am si eu o problema de cateva zile nu mai merge blitzul la telefon! adik cateodata merge alta data nu .. am intrat la setari la camera la toate alea dar nu am reusit sa il fac sa mearga care ar ptea fi problema !? multumesc
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 14 dec 2009 22:54 de xtreme

am si eu o problema de cateva zile nu mai merge blitzul la telefon! adik cateodata merge alta data nu .. am intrat la setari la camera la toate alea dar nu am reusit sa il fac sa mearga care ar ptea fi problema !? multumesc
Sper sa nu te intreb prostii, dar... Nu cumva e setat pe automat? Ca daca e pe automat, tine cont de lumina ambientala. Si daca faci poze in lumina buna nu se aprinde, daca lumina e mai slaba, se aprinde.
sus
Guest

Guest

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 13 ian 2010 21:25 de Guest

Salutare..am si eu o intrebare...am conectat telu meu,NOKIA 6500 slide la un laptop,ma sunat cineva,am scos cablu de date,apoi sa inchis....si mi se deschide,apare nokia,apoi se inchide...si nu reusesc sa il conectez la pc ca sa il resoftez..ce as putea face????astept cateva idei la bobo_gaby2000...sau pe forum...daca se poate ceva....va multumesc mult
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: problema soft nokia 6500 slide


scris pe 13 ian 2010 23:04 de xtreme

Salutare..am si eu o intrebare...am conectat telu meu,NOKIA 6500 slide la un laptop,ma sunat cineva,am scos cablu de date,apoi sa inchis....si mi se deschide,apare nokia,apoi se inchide...si nu reusesc sa il conectez la pc ca sa il resoftez..ce as putea face????astept cateva idei la bobo_gaby2000...sau pe forum...daca se poate ceva....va multumesc mult
La telefoanele Symbian, merge incercat un hard reset, dar pentru 6500 slide nu cred ca ai ce sa faci. Mergi la un service, e cea mai sigura solutie.
sus
Pagina: 1 2 3 inainte  



    Forum telefoane mobile

Afla secretele fiecarui mobil si gaseste raspuns la problemele si intrebarile tale pe forum!

Cont iTunes
scris de Mihai144268 pe 13-03 ora 02:57

Va recomand asa ceva
scris de CostinSilviu1990 pe 22-02 ora 18:32

Digi intra peste un abonat orange
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:26

digi mobil blocat
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:17

nu merge hard reset
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:56

Service Profesional
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:55

cum sti daca e fake sau nu
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:53

Jtag
scris de CostinSilviu1990 pe 29-12 ora 00:00

lycamobile
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 23:42

DEBLOCARE CARD Micro SD
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 16:00

intra in forum



Catalog telefoane mobile: Nokia / Samsung / Sony / LG / Motorola / Sagem / Apple iPhone / HTC / Blackberry / Palm

HOT stuff: Coduri secrete telefoane / Portabilitate - cum pastrezi numarul / Super oferte / Telefoane mobile noi

copyright ©2008-2017 eMobil.ro by HTD Publishing
home | despre eMobil.ro | termeni si conditii de utilizare | contact