Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
      Adauga mobilul
tau aici!
Fa-ti cont acum
HomeNoutatiTelefoane mobileForumJocuriAplicatii
Cautare
cautare avansata
Pagina: 1  

arev

Newbie
5 mesaje

motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 13 ian 2009 12:54 de arev

Buna.Am si eu un motorola v360 decitiva ani dar nu am folosit serviul de sms pina acum si... surpriza !!! NU POT TRIMITE SMS DE PE EL. Am incercat cam tot ce am stiut dar nu a mers, asa ca am facut si o resetare principala dar tot degeaba . Daca stie cineva , va rog sa-mi spuneti cum se face. Mersi.

Editat de xtreme pe 13 ian 2009 16:57
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 13 ian 2009 16:54 de xtreme

Buna.Am si eu un motorola v360 decitiva ani dar nu am folosit serviul de sms pina acum si... surpriza !!! NU POT TRIMITE SMS DE PE EL. Am incercat cam tot ce am stiut dar nu a mers, asa ca am facut si o resetare principala dar tot degeaba . Daca stie cineva , va rog sa-mi spuneti cum se face. Mersi.

Cred ca e configurat gresit telefonul, nu are cum sa nu mearga SMS-urile. Esti pe Vodafone, Orange sau Cosmote? Trebuie trecut bine centrul de mesaje, spune-ne operatorul si iti spunem cum sa configurezi.


Editat de xtreme pe 13 ian 2009 16:57
sus
arev

Newbie
5 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 14 ian 2009 11:37 de arev

Mersi. Sunt pe Orange.
sus
Guest

Guest

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 14 ian 2009 14:44 de Guest


Centrul de mesaje pentru Orange este +40744946000. Trebuie sa intri la Mesaje in meniul de Setari si sa gasesti acolo ceva gen Message Center sau SMSC. Pui numarul acesta si ar trebui sa iti mearga.[/quote
Este setat numarul de mesagerie, dar tot nu merge.Pur si simplu parca as inchide mesajul. Nu apare nimic.
sus
Guest

Guest

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 14 ian 2009 14:45 de Guest


Este setat numarul de mesagerie, dar tot nu merge.Pur si simplu parca as iesi din mesaje. Nu apare nimic.
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 14 ian 2009 15:42 de xtreme


Este setat numarul de mesagerie, dar tot nu merge.Pur si simplu parca as iesi din mesaje. Nu apare nimic.

Dar dupa ce iti da eroarea asta (iese din mesaje), daca te duci sa cauti mesajul tau, il gasesti cumva in vreun folder, cum ar fi Drafts, Outbox, Sent?
sus
arev

Newbie
5 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 16 ian 2009 18:27 de arev

Nu apare in nici un folder. Parca nu am scris nimic. Daca vreu sa trimit sms si intru in meniu , scriu un mesaj, cind apas trimite, nu ies de tot din mesaje, ci ma trimite inapoi la folderele ce apar acolo : inbox, outbox,,mesaje predefinite etc.
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 16 ian 2009 22:01 de xtreme

Nu apare in nici un folder. Parca nu am scris nimic. Daca vreu sa trimit sms si intru in meniu , scriu un mesaj, cind apas trimite, nu ies de tot din mesaje, ci ma trimite inapoi la folderele ce apar acolo : inbox, outbox,,mesaje predefinite etc.

In cazul acesta, nu pare sa fie vreo problema de configurare, ci de software. Du-l la un service sa-ti faca o resoftare.
sus
Guest

Guest

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 20 ian 2009 12:40 de Guest


In cazul acesta, nu pare sa fie vreo problema de configurare, ci de software. Du-l la un service sa-ti faca o resoftare.

SALUT !... Sau il resoftezi singur(de ce sa mai dai bani,daca era sticat hardware mai ziceam),intra pe Softpedia topicul V360-e primul topic pe aria motorola-(e cel mai mare topic de pe net,peste 1500 de pagini-in romaneste- pt. v360 si cel mai complet,inveti de toate acolo) si le spui baietilor sa te ajute si sigur te vor ajuta. P.S.Nu fac reclama la site dar vad ca aici a primit un raspuns incomplet,service-ul nu este prima solutie !
sus
arev

Newbie
5 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 26 ian 2009 12:06 de arev

Multumesc de ajutor. Sigur e din soft, deoarece am conectat telefonul la calculator si cu un program numit motorola phone tools am putut trimite mess. Multumesc inca o data .
sus
arev

Newbie
5 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 26 ian 2009 12:08 de arev

Am sa incerc si sa-l reconfigurez , sa vad daca o sa stiu cum .Mersi.
sus
Lozzy

Newbie
1 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 28 ian 2009 20:31 de Lozzy

Hello
Am si eu un telefon de pe care nu pot trimite SMS-uri.
Spuneti-mi si mie, va rog, care este numarul de la centrul de mesaje la Vodafone! ..pls
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 28 ian 2009 21:33 de xtreme

Hello
Am si eu un telefon de pe care nu pot trimite SMS-uri.
Spuneti-mi si mie, va rog, care este numarul de la centrul de mesaje la Vodafone! ..pls

+40722004000 daca ai abonament sau +40722006000 daca ai cartela.
sus
Guest

Guest

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 24 mai 2009 13:19 de Guest

Buna.Am si eu un motorola v360 decitiva ani dar nu am folosit serviul de sms pina acum si... surpriza !!! NU POT TRIMITE SM

CAWPAZ81.jpg (3.52 KB)
sus
Guest

Guest

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 15 sep 2009 16:29 de Guest

ms bro>< am un moto w230 si am incercat sa-l resoftez si nu mai mergea sa trimit mesaj si numarul asta mi-a fost de mare ajutor:X:X8-> thnx>< si astia cu v360 nu e greu sa-l resoftezi,treb doar sa t documentezi putin si sa ai un cablu de date. :*
sus
seker

Newbie
1 mesaje

va rogg heellppp !


scris pe 20 nov 2010 18:00 de seker

bunaaaaaa ! am si euu un telefon nokia 3110 classic . tot asa nu merge sa trimit sms . sunt pe cosmote ! nu stiu ce sa`i mai fac va rog , mult ajutaattii`maaaaa :* !!
sus
Guest

Guest

Problema


scris pe 3 feb 2011 13:44 de Guest

Salut.. am si eu un Nokia XpressMusic, si tot la fel.. scriu mesaju` dau expediere.. da` nu se trimite imi ramane in folderu` "A envoyer".. si`mi apare acolo sa ce trimite..
vreo problema de telefon sau de retea?:-? (specific.. ca am mesaje )
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Problema


scris pe 12 feb 2011 21:37 de xtreme

Salut.. am si eu un Nokia XpressMusic, si tot la fel.. scriu mesaju` dau expediere.. da` nu se trimite imi ramane in folderu` "A envoyer".. si`mi apare acolo sa ce trimite..
vreo problema de telefon sau de retea?:-? (specific.. ca am mesaje )
Cel mai probabil nu e configurat corect centrul de mesaje. Trebuie sa intri la setari mesaje si sa verifici daca centrul de mesaje este cel corect pentru tine, difera in functie de operator si de tipul de serviciu folosit (abonament sau cartela). Majoritatea centrelor de mesaje au fost deja puse pe aici pe forum, daca nu gasesti posteaza aici si ti-l spunem.
sus
Guest

Guest

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 5 oct 2011 17:12 de Guest


incerc sa trimit mesaj dar nu pot . dupa ce il trimit imi spune imposibil de trmis si il gasesc la sent box ce sa fac . ? var rog help
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: motorola v360 - nu pot sa trimit SMS


scris pe 5 oct 2011 22:09 de xtreme


incerc sa trimit mesaj dar nu pot . dupa ce il trimit imi spune imposibil de trmis si il gasesc la sent box ce sa fac . ? var rog help
Aproape sigur e de la setari. Pe ce retea esti? Ai abonament sau cartela?
sus
Pagina: 1  



    Forum telefoane mobile

Afla secretele fiecarui mobil si gaseste raspuns la problemele si intrebarile tale pe forum!

Cont iTunes
scris de Mihai144268 pe 13-03 ora 02:57

Va recomand asa ceva
scris de CostinSilviu1990 pe 22-02 ora 18:32

Digi intra peste un abonat orange
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:26

digi mobil blocat
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:17

nu merge hard reset
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:56

Service Profesional
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:55

cum sti daca e fake sau nu
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:53

Jtag
scris de CostinSilviu1990 pe 29-12 ora 00:00

lycamobile
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 23:42

DEBLOCARE CARD Micro SD
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 16:00

intra in forum



Catalog telefoane mobile: Nokia / Samsung / Sony / LG / Motorola / Sagem / Apple iPhone / HTC / Blackberry / Palm

HOT stuff: Coduri secrete telefoane / Portabilitate - cum pastrezi numarul / Super oferte / Telefoane mobile noi

copyright ©2008-2017 eMobil.ro by HTD Publishing
home | despre eMobil.ro | termeni si conditii de utilizare | contact