Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
      Adauga mobilul
tau aici!
Fa-ti cont acum
HomeNoutatiTelefoane mobileForumJocuriAplicatii
Cautare
cautare avansata
Pagina: 1  

catalin_az02

Newbie
5 mesaje

informatie importanta


scris pe 31 aug 2009 14:09 de catalin_az02

salve
cu scuzele de rigoare pt deranj va supun atentiei urmatoarele probleme:
1. Pe un telefon Nokia N95 *nu 8GB am avut o scurtatura instalata cu cautarea GOOGLE care functiona la apasarea butonului inscriptionat cu un creion.
Din motive obiective am fost nevoit sa reinstalez softul telefonului, moment in care aceasta scurtatura nu a mai putut fi scoasa pe display in aceias maniera ci doar in partea de sus a display/ului alaturat celorlalte scurtaturi
2. Din vasta experianta pe care o aveti, ce soft GPS considerati ca este cel mai compatibil cu acest model de telefon. Momentan folosesc SygicDrive pentru RO si Europa de est
si am fol Route 66 pt europa de vest.SygicDrive pentru RO si Europa de est nu este complet si functioneaza destul de greoi.
3. exist[ vreo posibilitate de a folosi blitzul telefonului pe post de lanterna? Am instalat NICELIGHT dar ofera doar o lumina rosie.
Cu multumiri si aprecieri pentru profgesionalismul dumneavoastra!!!!
Catalin
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: informatie importanta


scris pe 31 aug 2009 22:53 de xtreme

salve
cu scuzele de rigoare pt deranj va supun atentiei urmatoarele probleme:
1. Pe un telefon Nokia N95 *nu 8GB am avut o scurtatura instalata cu cautarea GOOGLE care functiona la apasarea butonului inscriptionat cu un creion.
Din motive obiective am fost nevoit sa reinstalez softul telefonului, moment in care aceasta scurtatura nu a mai putut fi scoasa pe display in aceias maniera ci doar in partea de sus a display/ului alaturat celorlalte scurtaturi
2. Din vasta experianta pe care o aveti, ce soft GPS considerati ca este cel mai compatibil cu acest model de telefon. Momentan folosesc SygicDrive pentru RO si Europa de est
si am fol Route 66 pt europa de vest.SygicDrive pentru RO si Europa de est nu este complet si functioneaza destul de greoi.
3. exist[ vreo posibilitate de a folosi blitzul telefonului pe post de lanterna? Am instalat NICELIGHT dar ofera doar o lumina rosie.
Cu multumiri si aprecieri pentru profgesionalismul dumneavoastra!!!!
Catalin

1. Intra de pe telefon pe m.google.com si instaleaza aplicatia Google Search. Face exact ce spui tu.
2. Ai multe posibilitati. O varianta gratuita este Amaze GPS. Interfata nu e extraordinara, dar isi face treaba. Hartile nu se salveaza pe card, ci sunt descarcate pe masura ce te misti. E bine ca economisesti spatiu dar te costa traficul de date, mai ales in roaming. Variante pe bani sunt Nokia Maps (Ovi Maps mai nou) si Garmin. Ambele foarte bune.
3. N-am gasit nici o varianta pana acum. Exista multe aplicatii, insa eu am reusit sa tin aprins doar ecranul, nu si flashul.
sus
catalin_az02

Newbie
5 mesaje

Re: informatie importanta


scris pe 1 sep 2009 11:26 de catalin_az02

stimate domn, credema am incercat dar......faliment total
nu gasesc nici un link concret de unde sa o pot descarca.
daca nu indrasnesc prea mult te rog sa fii amabil sa/mi dai adresa
exacta de unde sa pot beneficia de aceasta aplicatie.
cu multumiri
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: informatie importanta


scris pe 1 sep 2009 19:30 de xtreme

stimate domn, credema am incercat dar......faliment total
nu gasesc nici un link concret de unde sa o pot descarca.
daca nu indrasnesc prea mult te rog sa fii amabil sa/mi dai adresa
exacta de unde sa pot beneficia de aceasta aplicatie.
cu multumiri
Link-ul direct este m.google.com/search. Mai multe detalii pe http://www.google.com/mobile/products/search.html
sus
catalin_az02

Newbie
5 mesaje

Re: informatie importanta


scris pe 2 sep 2009 12:20 de catalin_az02

inca odata multumiri pentru disponibilitatea aratata si efortul facut, dar..........................din nou faliment total domnul meu
am urmat instructiunile de pe linkul care mi l/ati furnizat,si am primit ca si raspuns urmatoarea adresa >
http://m.google.com/search?dc=gma
am incercat sa accesez linkul in cauza dar da mereu eroare????
cam asta e istoria acestui mic faliment.
'aveti idee unde am gresit??
cu simpatie.
sus
scumpicel

Junior member
29 mesaje

Re: informatie importanta


scris pe 2 sep 2009 20:33 de scumpicel

frate am avut eu o lanterna de folosea si blitul si ecranul si amandoua odata...dar era dekt trial si nu mai stiu cum se cheama...sorry...dar cauta caci exista... :P
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: informatie importanta


scris pe 2 sep 2009 22:45 de xtreme

inca odata multumiri pentru disponibilitatea aratata si efortul facut, dar..........................din nou faliment total domnul meu
am urmat instructiunile de pe linkul care mi l/ati furnizat,si am primit ca si raspuns urmatoarea adresa >
http://m.google.com/search?dc=gma
am incercat sa accesez linkul in cauza dar da mereu eroare????
cam asta e istoria acestui mic faliment.
'aveti idee unde am gresit??
cu simpatie.
E foarte ciudat. Hai sa mai incercam o data. In primul rand, din browserul telefonului mergi pe http://m.google.com/search. Acolo primul link este "Install Now", care instaleaza aplicatia pe care o vrei tu. Cam asta e tot.
sus
catalin_az02

Newbie
5 mesaje

Re: informatie importanta


scris pe 4 sep 2009 16:00 de catalin_az02

sus
lotzy

Junior member
34 mesaje

SALUT


scris pe 4 sep 2009 17:11 de lotzy

mobil9.com gasesti ce vrei
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: informatie importanta


scris pe 4 sep 2009 21:53 de xtreme

sus
Guest

Guest

Re: informatie importanta


scris pe 5 sep 2009 08:09 de Guest

Multumesc pentru indicatiile date.
totusi tin sa va spun ca aplicatia pe care mi/ati sugerat/o nu este compatibila cu n95.
am sa caut altele in linkurile sugerate.
o zi buna
sus
Pagina: 1  



    Forum telefoane mobile

Afla secretele fiecarui mobil si gaseste raspuns la problemele si intrebarile tale pe forum!

Cont iTunes
scris de Mihai144268 pe 13-03 ora 02:57

Va recomand asa ceva
scris de CostinSilviu1990 pe 22-02 ora 18:32

Digi intra peste un abonat orange
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:26

digi mobil blocat
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:17

nu merge hard reset
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:56

Service Profesional
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:55

cum sti daca e fake sau nu
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:53

Jtag
scris de CostinSilviu1990 pe 29-12 ora 00:00

lycamobile
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 23:42

DEBLOCARE CARD Micro SD
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 16:00

intra in forum



Catalog telefoane mobile: Nokia / Samsung / Sony / LG / Motorola / Sagem / Apple iPhone / HTC / Blackberry / Palm

HOT stuff: Coduri secrete telefoane / Portabilitate - cum pastrezi numarul / Super oferte / Telefoane mobile noi

copyright ©2008-2017 eMobil.ro by HTD Publishing
home | despre eMobil.ro | termeni si conditii de utilizare | contact