Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
      Adauga mobilul
tau aici!
Fa-ti cont acum
HomeNoutatiTelefoane mobileForumJocuriAplicatii
Cautare
cautare avansata
Pagina: 1  

Guest

Guest

Problema iPhone 4S!


scris pe 8 feb 2012 02:13 de Guest

Salut! Sa trec repede peste formalitati treaba sta in felul urmator: am cumparat un iphone 4s anul trecut pe data de 22 decembrie,ies din magazin abonamentul nou schimbat este activat fericit de noua achizitie vreau sa dau primul apel, sun si primesc "call failed". Nu bag de seama incerc a2a oara merge. Buuun mergem mai departe.. Incearca prietena mea sa ma sune cat si alti prieteni eu eram "in reteaua cosmote" asadar imi "aparea" telefonul ca fiind inchis. Ma conectez la wireless sau deschid 3G semnalul imi pica instant scriind in momentul urmator "searching/no service". Toate problemele de mai sus persista cateva zile si se repeta excesiv intinzandu mi nervii la maximum! Dupa craciun duc telefonul la garantie la sediul germanos de unde l am si luat si mi se spune spre surprinderea mea ca telefonul se schimba pt ca nu se umbla in/la el. Sta in service si in mii de teste pana pe 8 ianuarie cand ajung la germanos dupa apelul celor de acolo si surpriza!! Telefonul a fost doar resoftat! Ma umplu de nervi ca mi au dat acelasi telefon temandu ma sa nu faca aceleasi probleme, il deschid il setez merge 2 saptamani si ghici ghicitoarea mea,problemele vechi reapar si pe langa toate cele de mai sus care sunt inzecit mai dese...acum mi se si restarteaza deodata telefonul procedeul repetandu se de 2-3 ori pe zi in medie in timpul utilizarii,semnalul cade chiar si fara 3g si wifi si imi iese din aplicatii si nu doar cele luate de pe store cade pot fi banuite de buguri ci si de pe safari sau music player precum si blocarea touch ului la. Temerea mea consta in urmatoarele puncte: daca il duc inapoi si iar il resofteaza si voi avea aceleasi probleme cu el,nu stiu ce sa mai fac si vreau sa ma sfatuiti cum as putea sa ma adresez celor de la germanos ca sa inteleaga clar ca acest telefon e stricat si punct si sa mi l inlocuiasca cu altul nou si cui sa ma adresez pt o plangere impotriva incompetentilor de la service sau celor de la magazin pt dezinteres daca problema nu ae rezolva! Multumesc si astept un raspuns!
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Problema iPhone 4S!


scris pe 8 feb 2012 23:11 de xtreme

Uita-te in certificatul de garantie, trebuie sa fie o conditie care spune ca daca telefonul sta in total in service mai mult de x zile sau x% din totalul perioadei de garantie, trebuie sa ti-l inlocuiasca. Du-l la service de atatea ori cat e nevoie pana cand fie ti-l repara, fie se strange perioada asta dupa care trebuie inlocuit cu unul nou. O sa dureze, dar e calea sigura sa iei unul nou daca asta e stricat.

Insista ca pe perioada in care e in service sa-ti dea un telefon la schimb. Vezi poate chiar sunt obligati conform certificatului de garantie. Daca nu e trecut acolo, posibil sa nu fie de acord sa-ti dea.

Poti sa faci o plangere la OPC daca au incalcat conditiile din certificatul de garantie. Verifica acolo in cat timp se obliga sa ti-l repare si daca au depasit, fa o reclamatie.
sus
Pagina: 1  



    Forum telefoane mobile

Afla secretele fiecarui mobil si gaseste raspuns la problemele si intrebarile tale pe forum!

Cont iTunes
scris de Mihai144268 pe 13-03 ora 02:57

Va recomand asa ceva
scris de CostinSilviu1990 pe 22-02 ora 18:32

Digi intra peste un abonat orange
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:26

digi mobil blocat
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:17

nu merge hard reset
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:56

Service Profesional
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:55

cum sti daca e fake sau nu
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:53

Jtag
scris de CostinSilviu1990 pe 29-12 ora 00:00

lycamobile
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 23:42

DEBLOCARE CARD Micro SD
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 16:00

intra in forum



Catalog telefoane mobile: Nokia / Samsung / Sony / LG / Motorola / Sagem / Apple iPhone / HTC / Blackberry / Palm

HOT stuff: Coduri secrete telefoane / Portabilitate - cum pastrezi numarul / Super oferte / Telefoane mobile noi

copyright ©2008-2017 eMobil.ro by HTD Publishing
home | despre eMobil.ro | termeni si conditii de utilizare | contact