Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
      Adauga mobilul
tau aici!
Fa-ti cont acum
HomeNoutatiTelefoane mobileForumJocuriAplicatii
Cautare
cautare avansata
Pagina: 1  

Guest

Guest

Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 6 oct 2009 17:07 de Guest

As dori sa achizitionez un Nokia 5530 XpressMusic, dar nu stiu foarte multe despre acest telefon, in afara de ceea ce scrie pe foaie. M-ar interesa mai mult sa aflu pareri ale celor care l-au folosit sau care au idee despre cum ar functiona, in principal din punctul de vedere al touchscreen-ului si al sistemului de operare. Va multumesc!!!
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 17 oct 2009 19:29 de Guest

As dori sa achizitionez un Nokia 5530 XpressMusic, dar nu stiu foarte multe despre acest telefon, in afara de ceea ce scrie pe foaie. M-ar interesa mai mult sa aflu pareri ale celor care l-au folosit sau care au idee despre cum ar functiona, in principal din punctul de vedere al touchscreen-ului si al sistemului de operare. Va multumesc!!!


e ok.
e symbian, deci telefonul se mai reseteaza cateodata (cand esti intr-o aplicatie, etc); totusi merge mult mai bine ca n95. Ecranul e foarte luminos (dar mananca si energie multa) si imaginile sunt comparabile cu cele pe ecrane AMOLED.
Eu personal, folosesc ecranul la luminozitate mica (foloses wlan des).
Pont: atunci cand nu vrei sa te sune nimeni , poti aplica profilul Offline (ce deconecteaza telul de la retea). Bateria ma tine 3 zile si folosesc wlan/ebook reader/apeluri.
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 17 oct 2009 19:54 de Guest



e ok.
e symbian, deci telefonul se mai reseteaza cateodata (cand esti intr-o aplicatie, etc); totusi merge mult mai bine ca n95. Ecranul e foarte luminos (dar mananca si energie multa) si imaginile sunt comparabile cu cele pe ecrane AMOLED.
Eu personal, folosesc ecranul la luminozitate mica (foloses wlan des).
Pont: atunci cand nu vrei sa te sune nimeni , poti aplica profilul Offline (ce deconecteaza telul de la retea). Bateria ma tine 3 zile si folosesc wlan/ebook reader/apeluri.


later edit :
ziua , se distinge greu textul de pe ecran daca nu setez luminozitatea la maxim.
cica pe el are un senzor de proximitate (opreste functia touchscreen cand tii telefonul la ureche) ; ar fi fost util ca senzorul sa adapteze luminozitatea ecranului in functie de lumina ambientala (ca Sony ericsson w910i)

telul are 4 difuzoare deci te va uimi cu claritatea sunetului si daca incerci sa acoperi difuzoarele, sunetul tot se aude.
Castile cu care vine sunt bune, desi cablul lor are o forma ciudata (e plat).

comparat cu sony ericsson 910i walkman / samsung yp-u3 mp3 player, la capitolul muzica nu exista termen de comparatie.

5530 este cel putin comparabil cu Iriver clix2 mp3 player(cu setari pentru calitate maxima).

Mi-ar fi placut:
sa inregistreze de pe radio;
homescreen asemanator cu n97 sau macar posibilitatea de a avea mai multe shortcut-uri ;
baterie mai mare(actual 1000mAh);
suita de programe office preinstalate;
sa vina in cutie cu un snur sau ceva de tinut la gat;
in meniu , posibilitatea de a crea un director pt documente (text,imagini; un fel de shortcut la un director My documents de pe card) in rest, poti aranja meniul cum vrei tu (creezi folder-e, muti aplicatiile dintr-un folder in altul)

sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 22 oct 2009 13:17 de Guest

Pareri f utile. Mersi frumos!!!
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 10 ian 2010 19:52 de Guest

o sa am si eu 5530 XM dar momentan am w910i.. dar nu stiu de ce nu se schimba melodiile cand il agit, cand sunt in player. in rest merge bine. am tema imperial care vibreaza cand agiti telu, dar nush ce sai fac in player.
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 10 ian 2010 21:14 de Guest

As dori sami spuneti si mie... dac scapi telefonul jos se strica ecranul...sau nu?? si as vrea si eu pareri asupra telefonului nokia 5530 XM..
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 14 ian 2010 19:49 de Guest

As dori sami spuneti si mie... dac scapi telefonul jos se strica ecranul...sau nu?? si as vrea si eu pareri asupra telefonului nokia 5530 XM..


nu stiu daca se strica.miam luat si eu unul dar bateria ma nemultumeste.ma tine o zi.in rest telul e ok,nu face figuri,symbianul merge destul de bn,muzica la difuzoare nu se aude cine stie ce tare dar in casti...zici ca stai cu capul intrun subwoofer.iti ia cam o zi sau doua sa te obisnuiesti sa scrii mesaje..si daca esti elev e foarte bun la copiat=))
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 10 feb 2010 17:00 de Guest

eu acest telefon, mai sunt multumit de el,touscreenul merge foarte bine,chiar mai bine ca fratele sau mai mare-nokia 5800,are wi-fi,card de 4 giga,dar poti baga si de 8,singurul dezavantaj e ca nu are 3g.

Chrysanthemum.jpg (858.78 KB)
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 18 feb 2010 15:26 de Guest

eu lam scapat joc d 10 d ori si nu sa strikat e un telefon foarte bun. imi place kum se aud melodiile la el dar nu imi place k are volumul kam mic.
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 23 apr 2010 13:18 de Guest

As dori sa achizitionez un Nokia 5530 XpressMusic, dar nu stiu foarte multe despre acest telefon, in afara de ceea ce scrie pe foaie. M-ar interesa mai mult sa aflu pareri ale celor care l-au folosit sau care au idee despre cum ar functiona, in principal din punctul de vedere al touchscreen-ului si al sistemului de operare. Va multumesc!!!

iti dau e un sfat,telefonul e soooper cool,eu il am de cind a aparut,si nu am pretentii la nimik
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 3 mai 2010 11:32 de Guest


iti dau e un sfat,telefonul e soooper cool,eu il am de cind a aparut,si nu am pretentii la nimik


tel ii foarte ok eu iti recomand sa il iei de aici : http://www.quickmobile.ro/advanced_search_result.php?keywords=5530&;categories_id=36&inc_subcat=1 un pret foarte bun si angajati foarte amabili; mie cel putin mi-au lasat o impresie foarte bun
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 13 aug 2010 18:30 de Guest

Salut! Am si eu o problema cu acest telefon. Imi cere Flash Player cand vreu sa ma uit la clipuri pe net. Nmai YouTube imi merge. Si nici temele nu ma lasa sa instalez. Am citit pe net ca ai nevoi de Flash Player, dar nu am gasit. Daca ma puteti ajuta contactati-ma la ID zzol1_23@yahoo.com.
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 5 sep 2010 17:43 de Guest

este foarte bun telu lam scapat de 3 ori si odata lam dat eu de pamant intentionat si merge perfect
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 11 sep 2010 12:37 de Guest

salut baieti am si eu o problema...am achizitionat akm un an acest telefon si akm mi-am luat un card de 8 gb,la-m formatat de mai multe ori deoarece imi apare o problema:nu imi citeste in redare muzica si imi apar niste fisiere in chineza cred care nu pot fi sterse sau accesate am fost inapoi cu cardul dar mi-au demonstrat ca nu e de la card ci de la telefon ce sa fac?? are cva cardu?
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 15 oct 2010 14:51 de Guest

o sa am si eu 5530 XM dar momentan am w910i.. dar nu stiu de ce nu se schimba melodiile cand il agit, cand sunt in player. in rest merge bine. am tema imperial care vibreaza cand agiti telu, dar nush ce sai fac in player.
K sa ti se schibe melodia trebuie sa tri apasat pe butonul din dreapta sus in timp ce il agiti. Si eu am acest telefon.. si ma gndeam s`l inlokiuesc q n 5530 XM.
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 14 feb 2011 22:20 de Guest

am si eu unu la fel.dar nu imi merge butonul din dreapta jos...butonul rosu cel de care respingi apel sau inchei apel...nu stiti de ce...am inteles ca trebuie intrat prin setari..dar nu stiu unde..imi dati un spat va rog...
sus
Guest

Guest

Re: Nokia 5530 XpressMusic


scris pe 16 mar 2011 08:30 de Guest

am si eu unu la fel.dar nu imi merge butonul din dreapta jos...butonul rosu cel de care respingi apel sau inchei apel...nu stiti de ce...am inteles ca trebuie intrat prin setari..dar nu stiu unde..imi dati un spat va rog...
aceasi problema dar nu raspunde nimen??????
sus
Pagina: 1  



    Forum telefoane mobile

Afla secretele fiecarui mobil si gaseste raspuns la problemele si intrebarile tale pe forum!

Cont iTunes
scris de Mihai144268 pe 13-03 ora 02:57

Va recomand asa ceva
scris de CostinSilviu1990 pe 22-02 ora 18:32

Digi intra peste un abonat orange
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:26

digi mobil blocat
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:17

nu merge hard reset
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:56

Service Profesional
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:55

cum sti daca e fake sau nu
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:53

Jtag
scris de CostinSilviu1990 pe 29-12 ora 00:00

lycamobile
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 23:42

DEBLOCARE CARD Micro SD
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 16:00

intra in forum



Catalog telefoane mobile: Nokia / Samsung / Sony / LG / Motorola / Sagem / Apple iPhone / HTC / Blackberry / Palm

HOT stuff: Coduri secrete telefoane / Portabilitate - cum pastrezi numarul / Super oferte / Telefoane mobile noi

copyright ©2008-2017 eMobil.ro by HTD Publishing
home | despre eMobil.ro | termeni si conditii de utilizare | contact