Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
      Adauga mobilul
tau aici!
Fa-ti cont acum
HomeNoutatiTelefoane mobileForumJocuriAplicatii
Cautare
cautare avansata
Pagina: 1  

babush

Newbie
6 mesaje

Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 27 iul 2009 15:51 de babush

Salut...Sunt nou pe aici...As vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi...As vrea sa imi cumpar un telefon cu touch screen si cu windows pe el. Pana acum mi`au placut Samsung I900 Omnia si HTC Touch HD.Acum vreau niste sfaturi...Care este mai bun;ce are unul si nu are celalalt,etc.Astept parerile voastre!

Samsung-Omnia(1).jpg (50.91 KB)


Editat de babush pe 27 iul 2009 15:51
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 27 iul 2009 16:08 de xtreme

Salut...Sunt nou pe aici...As vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi...As vrea sa imi cumpar un telefon cu touch screen si cu windows pe el. Pana acum mi`au placut Samsung I900 Omnia si HTC Touch HD.Acum vreau niste sfaturi...Care este mai bun;ce are unul si nu are celalalt,etc.Astept parerile voastre!
Eu as alege HTC Touch HD. Este foarte bun si Omnia, insa mi se pare mai greu de utilizat pentru ca nu are stylus, are doar touchpad-ul. Se poate folosi si stylus, dar nu ai unde sa-l bagi, trebuie sa-l tii legat de telefon. Touch HD are si ecranul mai mare, iar TouchFLO 3D este mai bine facut decat TouchWiz.
sus
babush

Newbie
6 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 27 iul 2009 19:33 de babush

Eu as alege HTC Touch HD. Este foarte bun si Omnia, insa mi se pare mai greu de utilizat pentru ca nu are stylus, are doar touchpad-ul. Se poate folosi si stylus, dar nu ai unde sa-l bagi, trebuie sa-l tii legat de telefon. Touch HD are si ecranul mai mare, iar TouchFLO 3D este mai bine facut decat TouchWiz.

da..m`ai cam bagat in ceata cu detaliile tehnice...explica mai pe limba mea...stylus este "pixul" ala nu?
dar ce inseamna touchFLO 3D si TouchWiz?sau ce sunt ele?


Editat de babush pe 27 iul 2009 19:34
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 27 iul 2009 21:00 de xtreme


da..m`ai cam bagat in ceata cu detaliile tehnice...explica mai pe limba mea...stylus este "pixul" ala nu?
dar ce inseamna touchFLO 3D si TouchWiz?sau ce sunt ele?
Corect, stylus = pix. TouchFLO 3D si TouchWiz sunt interfetele de utilizare ale telefoanelor, adica modul in care arata si functioneaza meniurile. Spuneam practic ca interfata lui Touch Diamond este mai reusita decat a lui Omnia, mai bine adaptata la utilizarea cu degetul (ca sa nu fie nevoie sa scoti mereu stylus-ul).
sus
babush

Newbie
6 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 27 iul 2009 21:46 de babush

Corect, stylus = pix. TouchFLO 3D si TouchWiz sunt interfetele de utilizare ale telefoanelor, adica modul in care arata si functioneaza meniurile. Spuneam practic ca interfata lui Touch Diamond este mai reusita decat a lui Omnia, mai bine adaptata la utilizarea cu degetul (ca sa nu fie nevoie sa scoti mereu stylus-ul).


Pana aici am inteles.
M-ar interesa durata de viata a bateriei la ambele telefoane...Adica eu acum am Sgh-D900 si bateria tine 2 zile,maxim 3 zile...La cele 2 telefoane cam cat va tine?
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 27 iul 2009 22:56 de xtreme

Pana aici am inteles.
M-ar interesa durata de viata a bateriei la ambele telefoane...Adica eu acum am Sgh-D900 si bateria tine 2 zile,maxim 3 zile...La cele 2 telefoane cam cat va tine?
Daca te uiti pe specificatii, Omnia are bateria putin mai mare decat Touch HD. In realitate insa, se pare ca nu tine atat de mult pe cat se lauda Samsung, gasesti si pe forum aici cativa utilizatori care se plangeau ca nu tinea prea mult. Ca idee, conteaza foarte mult cum folosesti telefoanele. Daca dai doar telefoane (ceea ce nu cred), poate o sa tina si cateva zile. Daca il folosesti la maxim (telefoane, SMS-uri, Internet, poze, filme etc.), e posibil chiar sa il incarci la o zi sau la doua zile. Daca iti iei smartphone trebuie sa te cam obisnuiesti cu ideea ca o sa-l incarci des.
sus
babush

Newbie
6 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 28 iul 2009 12:07 de babush

pe omnia cum merge sa bag toate aplicatiile(jocurile,programele)..le downloadeaz sau pot sa le bag cu usb`ul? dar la htc?

Editat de babush pe 28 iul 2009 12:08
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 28 iul 2009 20:47 de xtreme

pe omnia cum merge sa bag toate aplicatiile(jocurile,programele)..le downloadeaz sau pot sa le bag cu usb`ul? dar la htc?
Da, le poti lua pe calculator si le instalezi pe urma cu cablu USB. E aproximativ la fel la amandoua, pentru ca ambele au Windows Mobile.
sus
Guest

Guest

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 29 iul 2009 11:32 de Guest

Da, le poti lua pe calculator si le instalezi pe urma cu cablu USB. E aproximativ la fel la amandoua, pentru ca ambele au Windows Mobile.


ok...am inteles...
in final ce imi recomandati?
OMNIA SAU TOUCH HD?
sus
babush

Newbie
6 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 29 iul 2009 11:33 de babush



ok...am inteles...
in final ce imi recomandati?
OMNIA SAU TOUCH HD?


scuzati ca am raspuns ca si guest..dar am uitat sa dau login
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 29 iul 2009 11:56 de xtreme

scuzati ca am raspuns ca si guest..dar am uitat sa dau login
Eu as spune Touch HD, dar gusturile nu se discuta.
sus
Guest

Guest

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 15 sep 2009 00:51 de Guest

Eu as spune Touch HD, dar gusturile nu se discuta.


si eu as merge tot pe htc
sus
Guest

Guest

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 16 sep 2009 11:27 de Guest



ok...am inteles...
in final ce imi recomandati?
OMNIA SAU TOUCH HD?


Eu iti recomand HD.Este mult mai bun. penrtu preturi te poti informa de aici https://www.vodafone.ro/shop/telefoane?_requestid=937890
sus
soso1991

Newbie
4 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 18 mar 2011 14:37 de soso1991

HTC Touch HD ... am avut omnia, nu pot sa spun ca este un telefon rau dar este o mica mare diferenta intre ele
sus
bundy29

Newbie
3 mesaje

Re: Sfat cumparare telefon, Samsung I900 Omnia sau HTC Touch HD


scris pe 7 nov 2012 20:49 de bundy29

Salut...Sunt nou pe aici...As vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi...As vrea sa imi cumpar un telefon cu touch screen si cu windows pe el. Pana acum mi`au placut Samsung I900 Omnia si HTC Touch HD.Acum vreau niste sfaturi...Care este mai bun;ce are unul si nu are celalalt,etc.Astept parerile voastre!

Pachet complet jocuri android aici;http://fileice.net/download.php?file=3etig
sus
Pagina: 1  



    Forum telefoane mobile

Afla secretele fiecarui mobil si gaseste raspuns la problemele si intrebarile tale pe forum!

Cont iTunes
scris de Mihai144268 pe 13-03 ora 02:57

Va recomand asa ceva
scris de CostinSilviu1990 pe 22-02 ora 18:32

Digi intra peste un abonat orange
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:26

digi mobil blocat
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:17

nu merge hard reset
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:56

Service Profesional
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:55

cum sti daca e fake sau nu
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:53

Jtag
scris de CostinSilviu1990 pe 29-12 ora 00:00

lycamobile
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 23:42

DEBLOCARE CARD Micro SD
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 16:00

intra in forum



Catalog telefoane mobile: Nokia / Samsung / Sony / LG / Motorola / Sagem / Apple iPhone / HTC / Blackberry / Palm

HOT stuff: Coduri secrete telefoane / Portabilitate - cum pastrezi numarul / Super oferte / Telefoane mobile noi

copyright ©2008-2017 eMobil.ro by HTD Publishing
home | despre eMobil.ro | termeni si conditii de utilizare | contact