Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
      Adauga mobilul
tau aici!
Fa-ti cont acum
HomeNoutatiTelefoane mobileForumJocuriAplicatii
Cautare
cautare avansata
Pagina: 1 2 3 4 5 6 inainte  

Tzakee

Newbie
3 mesaje

Teme pt LG KS360


scris pe 13 dec 2008 01:56 de Tzakee

Va rog care stiti de unde pot descarca teme pt LG KS360 , k am incercat multe situri cu teme dar pe nici un site nu am gasit teme care sa le suporte acest LG.....:-s.... ..
Astept raspuns ... Multumesc!
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 13 dec 2008 10:30 de xtreme

Uite aici trei teme:

http://www.knowyourmobile.com/lg/lgks360/lgks360themes/149931/lamborghini_gallardo_theme_for_the_lg_ks360.html

http://www.knowyourmobile.com/lg/lgks360/lgks360themes/149882/dr_who_theme_for_the_lg_ks360.html

http://www.knowyourmobile.com/lg/lgks360/lgks360themes/141020/iphone_theme_for_the_lg_ks360.html

Se gasesc mai greu temele pentru acest telefon, dar cauta cu Google si printre multe prostii o sa gasesti si teme bune.
sus
Tzakee

Newbie
3 mesaje

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 14 dec 2008 22:24 de Tzakee




Ms pt raspuns... raman dator .....Poate mai raspund si alti.... Respect!

P.S:- deci din cate am inteles la acest telefon nu exista cd de instalare, bagi doar cablu si il considera k un usb... faza e k am dezarhivat aceste teme le-am bagat in tel si knd intru unde sunt si pe orice as da click imi zice daca sa sterg sau nu... daca cumva stii cum se baga temele astea , .., raman dator.... nu sunt paralel cu tehnoogia asta .. numai k la ultimu telefon care l-am avut inainte de asta un Nokia N95 8gb ... acolo era simplu si cu ff multe oportunitati.. dar la LG asta..... habar nu am .. ms astept un raspuns


Editat de Tzakee pe 14 dec 2008 22:47
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 16 dec 2008 15:57 de xtreme

Din pacate nu am un LG KS360 ca sa vad exact cum are meniu. Din cate am inteles, se copiaza pur si simplu fisierele asa cum ai spus tu, dar pe urma trebuie sa stabilesti separat ca imaginile vor fi tema telefonului, iar ca MP3-urile din arhiva vor fi sunetul de apel.

Din cate inteleg eu, nu e suficient sa te duci acolo unde ai copiat tema si sa-i dai de acolo ceva gen "Activate". Incearca sa gasesti un meniu de genul "Personalizare" sau ceva asemanator in telefon, de unde sa poti modifica tonul de apel si temele. Si din acest meniu, alege tema copiata de tine de pe calculator.

Sper sa mearga asa, nici pe net nu prea am gasit informatii. Totusi, din moment ce exista teme pentru KS360, trebuie sa fie si o metoda de instalare
sus
Tzakee

Newbie
3 mesaje

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 18 dec 2008 02:14 de Tzakee

Din pacate nu am un LG KS360 ca sa vad exact cum are meniu. Din cate am inteles, se copiaza pur si simplu fisierele asa cum ai spus tu, dar pe urma trebuie sa stabilesti separat ca imaginile vor fi tema telefonului, iar ca MP3-urile din arhiva vor fi sunetul de apel.

Din cate inteleg eu, nu e suficient sa te duci acolo unde ai copiat tema si sa-i dai de acolo ceva gen "Activate". Incearca sa gasesti un meniu de genul "Personalizare" sau ceva asemanator in telefon, de unde sa poti modifica tonul de apel si temele. Si din acest meniu, alege tema copiata de tine de pe calculator.

Sper sa mearga asa, nici pe net nu prea am gasit informatii. Totusi, din moment ce exista teme pentru KS360, trebuie sa fie si o metoda de instalare



Ms man dar nu merge .. singura optiune care o am knd intru in tel in locu unde am copiat tema.. este doar stergere.. atata... nu am ceva gen instaleaza sau open nimic... ori nu sunt bune temele.. ori e aiurea.... nu stiu... daca cumva afli ceva exact nu ezita sa-mi zici si mie .. ms mult ..
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 18 dec 2008 16:38 de xtreme

Ms man dar nu merge .. singura optiune care o am knd intru in tel in locu unde am copiat tema.. este doar stergere.. atata... nu am ceva gen instaleaza sau open nimic... ori nu sunt bune temele.. ori e aiurea.... nu stiu... daca cumva afli ceva exact nu ezita sa-mi zici si mie .. ms mult ..

Am inteles asta si ziceam sa cauti un meniu de "Personalizare" undeva in telefon. Deci nu unde ai copiat temele, ci undeva in setari. Din pacate n-am un telefon din asta, asa ca nu-i stiu meniul. Dar din instructiunile de la temele respective asa se intelege, ca trebuie sa gasesti un meniu de personalizare de unde sa alegi temele pe care le-ai instalat.
sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS510


scris pe 20 dec 2008 00:07 de Guest

cine stie unde sepot gasi teme pentru Lg KS510??????
sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS510


scris pe 6 ian 2009 23:31 de Guest

teme se gasesc cica "teme"dafapt am gasit imagini ca nuti chimba decat fundalul nu si meniul poate exista un alt fel de instalare dar nu am gasit nici cum asa ca deocamdata asta ma enerveaza la tele-ul asta...si treptat mai gasesc cate ceva dar in res ok cu bateria 4 zile linistit cu semnalul ok..mesaje chear beton deti trimite o persoana mai mult ms ti le posteaza intr-un folder..problema e cu temele
sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 6 ian 2009 23:34 de Guest




Ms man dar nu merge .. singura optiune care o am knd intru in tel in locu unde am copiat tema.. este doar stergere.. atata... nu am ceva gen instaleaza sau open nimic... ori nu sunt bune temele.. ori e aiurea.... nu stiu... daca cumva afli ceva exact nu ezita sa-mi zici si mie .. ms mult ..




pai imaginile le copiezi la imagini si mp3 la muzica
si o sa mearga
numai ca nuti chimba si meniul numai fundalul pe ecran
sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 6 ian 2009 23:36 de Guest




Ms man dar nu merge .. singura optiune care o am knd intru in tel in locu unde am copiat tema.. este doar stergere.. atata... nu am ceva gen instaleaza sau open nimic... ori nu sunt bune temele.. ori e aiurea.... nu stiu... daca cumva afli ceva exact nu ezita sa-mi zici si mie .. ms mult ..




pai imaginile le copiezi la imagini si mp3 la muzica
si o sa mearga
numai ca nuti chimba si meniul numai fundalul pe ecran
sus
xtreme

Expert member
637 mesaje

Re: Teme pt LG KS510


scris pe 7 ian 2009 00:23 de xtreme

teme se gasesc cica "teme"dafapt am gasit imagini ca nuti chimba decat fundalul nu si meniul poate exista un alt fel de instalare dar nu am gasit nici cum asa ca deocamdata asta ma enerveaza la tele-ul asta...si treptat mai gasesc cate ceva dar in res ok cu bateria 4 zile linistit cu semnalul ok..mesaje chear beton deti trimite o persoana mai mult ms ti le posteaza intr-un folder..problema e cu temele

Asa e, asa zisele "teme" de pe net sunt de fapt arhive in care gasesti poze si MP3-uri pe care sa le pui tu manual imagini de fundal sau tonuri de apel.
sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 5 feb 2009 16:40 de Guest

Va rog care stiti de unde pot descarca teme pt LG KS360 , k am incercat multe situri cu teme dar pe nici un site nu am gasit teme
sus
Guest

Guest

Teme pt LG KS360


scris pe 7 feb 2009 16:38 de Guest

fei eu nu gasesc teme unde vedeti voi care imi rasp si mie unde sa intru sa gasesc teme plz:flowers :
sus
Guest

Guest

Re: chear vrei teme?


scris pe 9 feb 2009 20:56 de Guest

daca tot vreti teme pe LJ-uri) un mic secret...........nu sant pt ele la majoritatea modelelor!!!! dar daca tot vreti va puteati down...de pe net un soft la el un fel de ubdeit dar va pierdeti garantia tele-ului dar aveti teme BAFTA:X
sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 13 feb 2009 14:10 de Guest

normal ca e cel mai porst model dintre toate si cel mai slab
sus
Guest

Guest

Teme pt LG U310


scris pe 24 feb 2009 22:38 de Guest

spuneti si mie niste site-uri cu teme pentru LG U310 plss sau macar daca suporta teme...
sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 25 feb 2009 22:32 de Guest

Uite aici trei teme:

http://www.knowyourmobile.com/lg/lgks360/lgks360themes/149931/lamborghini_gallardo_theme_for_the_lg_ks360.html

http://www.knowyourmobile.com/lg/lgks360/lgks360themes/149882/dr_who_theme_for_the_lg_ks360.html

http://www.knowyourmobile.com/lg/lgks360/lgks360themes/141020/iphone_theme_for_the_lg_ks360.html

Se gasesc mai greu temele pentru acest telefon, dar cauta cu Google si printre multe prostii o sa gasesti si teme bune da nu merge sa le pui pe telefon sa mearga
sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 9 apr 2009 23:15 de Guest

Sigur merg temele de mai sus :-S? ca io sunt cam nedumerit:-<
sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 22 apr 2009 20:01 de Guest





pai imaginile le copiezi la imagini si mp3 la muzica
si o sa mearga
numai ca nuti chimba si meniul numai fundalul pe ecran




plss...sti daca se decodeaza acest telefon?????

sus
Guest

Guest

Re: Teme pt LG KS360


scris pe 13 mai 2009 19:15 de Guest





plss...sti daca se decodeaza acest telefon?????

da se decoteaza
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 6 inainte  



    Forum telefoane mobile

Afla secretele fiecarui mobil si gaseste raspuns la problemele si intrebarile tale pe forum!

Cont iTunes
scris de Mihai144268 pe 13-03 ora 02:57

Va recomand asa ceva
scris de CostinSilviu1990 pe 22-02 ora 18:32

Digi intra peste un abonat orange
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:26

digi mobil blocat
scris de CostinSilviu1990 pe 18-01 ora 19:17

nu merge hard reset
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:56

Service Profesional
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:55

cum sti daca e fake sau nu
scris de CostinSilviu1990 pe 3-01 ora 19:53

Jtag
scris de CostinSilviu1990 pe 29-12 ora 00:00

lycamobile
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 23:42

DEBLOCARE CARD Micro SD
scris de CostinSilviu1990 pe 28-12 ora 16:00

intra in forum



Catalog telefoane mobile: Nokia / Samsung / Sony / LG / Motorola / Sagem / Apple iPhone / HTC / Blackberry / Palm

HOT stuff: Coduri secrete telefoane / Portabilitate - cum pastrezi numarul / Super oferte / Telefoane mobile noi

copyright ©2008-2017 eMobil.ro by HTD Publishing
home | despre eMobil.ro | termeni si conditii de utilizare | contact